Πέμπτη, 29 Μαΐου 2014

Πρόγραμμα καλοκαιρινής γιορτής Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων


Πρόγραμμα καλοκαιρινής γιορτής Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

4ου Δημοτικού Δραπετσώνας!!!

Δευτέρα  02/06/2014, 7.00 μ.μ. 

 

ΜΟΥΣΙΚΗ


1.        Κιθαρίστας & Σκετσάκι (Μουσικό Παιχνίδι)                                         Δασκάλα Βάσω

(Μαθητές :Δανάη Λιβάνη, Νεφέλη Λιβάνη, Θεόφιλος Λελέκης, Μαρία Λέντερη , Σοφία Χριστοφορίδου – Στην κιθάρα ο Παναγιώτης Παπαδημητρίου )

2.        Smoke on the water (κιθάρες ομαδικό)                                                   Δάσκαλος Τάσος

3.        Μιχάλης Τσίγγερης (Κιθάρα) «Angie Rolling Stones»                          Δάσκαλος Παναγιώτης            

4.        Θεόφιλος Λελέκης (αρμόνιο ) «Το μπλε βαλσάκι»                                Δασκάλα  Βάσω

5.        Μιχάλης Βολάνιος (κιθάρα) «Η Γάτα το έσκασε»                                  Δάσκαλος Τάσος

6.        Μιχάλης Τσίγγερης (κιθάρα) «Το αστέρι του Βοριά» ντουέτο με δάσκαλο κ. Παναγιώτη

7.        Μαίρη Λέντερη (αρμόνιο) «Μια χαρούμενη μέρα»                                Δασκάλα Βάσω

8.        Δανάη Μπούκα (κιθάρα) «Επεράσαμε όμορφα»                                    Δάσκαλος Παναγιώτης

9.        Γιώργος Κριτσιδήμας(κιθάρα) “Twinkle-Twinkle                                Δάσκαλος Παναγιώτης



ΕΝΟΡΓΑΝΗ

ΛΙΛΙΠΟΥΤΕΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ


Μικρό Τμήμα (Ρυθμικής )                                                                                      Δασκάλα Σταυρούλα

ΕΝΟΡΓΑΝΗ 

ΠΟΛΥΧΡΩΜΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ


Μεγάλα Τμήμα (Ρυθμικής)                                                                                     Δασκάλα Σταυρούλα

 

ΜΟΥΣΙΚΗ


1.        Κοσμίτσα Σκέντζου  –Παναγιώτης Παπαδημητρίου (κιθάρα)    «Μ’αρέσει να μην λεω πολλά»  Δάσκαλος Τάσος

2.        Μάριος Σκίτσας (κιθάρα) «Χάρτινο το Φεγγαράκι»                                      Δάσκαλος Παναγιώτης

3.        Λάμπρος Καραγιάννης (κιθάρα) «Romanza»                                                 Δάσκαλος Τάσος

4.        Δάφνη Καραγιάννη (Αρμόνιο) «Ύμνος στη Χαρά»                                        Δασκάλα Βάσω

5.        Παναγιώτης Κελόσακας (κιθάρα) «Πέρα στους πέρα κάμπους»                   Δάσκαλος Παναγιώτης

6.        Γιώργος Δαμίγος (κιθάρα) «Incomparable»                                                    Δάσκαλος Τάσος

7.        Κων/νος Δαμίγος (κιθάρα) «Twinkle Twinkle»                                              Δάσκαλος Παναγιώτης

8.        Δήμητρα Μακρυγιάννη «Το ποντικάκι»                                                         Δάσκαλος Παναγιώτης

 

ΡΥΘΜΙΚΗ 

ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΗ ΦΙΕΣΤΑ


Μικρό Τμήμα (Ρυθμική)

(Αθλήτριες, με τυχαία σειρά): Βρούλου Σταματία, Παπαστεργίου Λαμπρινή, Πολάτου Νικολέτα, Χαλκιοπούλου Χριστίνα, Χαλκιοπούλου Νικολέτα, Καπέλλα Μαριτίνα, Γεωργοπούλου Αγάπη, Χριστοφορίδου Σοφία, Μαυρίδου Νεφέλη, Αφτιν Κάτια, Νέζερη Μαριλή, Βενιζέλου Βασιλική. Πεμπετζόγλου Πόπη, Κατσιβαρδά Αναστασία , Ντούκα Μελίνα, Πουλιόγλου Βένια

 

ΡΥΘΜΙΚΗ 


ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ


Μεγάλο Τμήμα (Ρυθμική)

(Αθλήτριες, με τυχαία σειρά): Μακρυγιάννη Ευτυχία, Μακρυγιάννη Ελένη, Στράτου Άρτεμις, Στράτου Ράνια, Μυλωνά Τζένη, Τσαγκαράκη Άννα, Βιρτοπεάννου Έμμα, Δημητρουλάκη Ελένα, Αλεξανδρή Εύη, Κατσιβαρδά Σπυριδούλα, Λαζαρίδου Αναστασία, Γαβαλά Κλειώ, Διάη Μαργαρίτα, Κρυσάφη Μαρίνα, Τζουάνη Αγγελική, Κοτσογιάννη Αθηνά,

 

ΜΟΥΣΙΚΗ

1.        Θαλασσινή –Ελπίδα Παρασκευοπούλου (κιθάρα)«Τι χαρά»                                 Δάσκαλος Τάσος

2.        Παναγιώτης Τσουλένης (κιθάρα) «Μικρό Βάλς»                                                  Δάσκαλος Τάσος

3.        Ελίσια Τσουλένη (κιθάρα) «Φεγγαράκι μου λαμπρό»                                            Δάσκαλος Τάσος

4.        Νικόλας & Σωτήρης Συμεωνίδης (κιθάρα) «Επεράσαμε όμορφα»                        Δάσκαλος Παναγιώτης

5.        Θάνος Γεωργόπουλος (κιθάρα) «Michael»                                                            Δάσκαλος Παναγιώτης

6.        Γιώργος Κιοσές  (κιθάρα) «Έπερασαμε όμορφα»                                                 Δάσκαλος Παναγιώτης

7.        Βίκτωρας Γεωργόπουλος (κιθάρα) «Skip to my Lou»                                           Δάσκαλος Παναγιώτης

8.        Δέσποινα Γιάννου (κιθάρα) «Η Μέλισσα»                                                            Δάσκαλος Παναγιώτης

 

 
LATIN – Εισαγωγή

Mambo Salsa-Τμήμα Α παιδικό  

(Χορεύτριες με τυχαία αλφαβητική σειρά : Ζούτη Νεφέλη, Ροντογιάννη Ηρωδώρα, Γκιόκα Μελίνα, Παρασκευοπούλου Θαλασσινή, Λέντερη Μαίρη, Κωσταδήμα Ιωάννα, Διαμαντοπούλου Μαριέτα , Μαρίνου Μαρία, Χατζησταύρου Σοφία, Μαυρίδου Νεφέλη, Μίνδλερ Χριστίνα, Κωσταβασίλη Πελαγία , Χριστοφορίδου Σοφία)

 Bachatacha-cha-chaΤμήμα Ενηλίκων

(Χορεύτριες με τυχαία αλφαβητική σειρά : Κριτσιδήμα Μάγδα, Πάππου Χαρά, Λιόση Μαρίνα, Τσακματζόγλου Αναστασία, Φλούσα Δήμητρα, Δέδε Βούλα, Δέδε Μαίρη, Ντασάκου Αγγελική, Κατσίφα Μαρία, Μόσχου Μαίρη)

 

Cha-Cha-cha – Samba Β Παιδικό 


(Χορεύτριες με τυχαία αλφαβητική σειρά : Τσαγκαράκη Άννα, Τσέλου Ελισάβετ, Τζουάνη Αγγελική, Κρίστο Ελεονώρα, Τσέλου Λυδία, Τσιάρα Αθηνά, Μπρέγκου Άντζελα, Σινάη Κριστίνα, Λέση Μάρα, Τόσκα Ειρήνη, Κανέα Ιωάννα, Γκιόκα Αντονέλα, Κωσταδήμα Θεοδώρα, Κωσταδήμα Αναστασία, Γιαζάη Κατερίνα, Σκέτζου Κοσμίτσα, Χατζηιωάννου Αγγελική, Σπύρου Μαρίνα, Δημητρουλάκη Ελένα.

 

Disco Α παιδικό


 

ΜΟΥΣΙΚΗ


1.        Μαυρίδης Μπάμπης «Solea» (κιθάρα)                                                   Δάσκαλος Τάσος

2.        Παπαδόπουλος Πέτρος «Επεράσαμ’ όμορφα»(κιθάρα)                         Δάσκαλος Παναγιώτης

3.        Φώτης Κανέας (κιθάρα)                                                                          Δασκάλος Τάσος

4.        Μακρυγιάννη Ελένη «Romance”(κιθάρα), ντούετο με τον δάσκαλο της κιθάρα Παναγιώτη

5.        Μακρυγιάννη ευτυχία «Η Ρόζα παίζει¨(κιθάρα)                                     Δάσκαλος Παναγιώτης

6.        Ναταλία «Katousha» (αρμόνιο)                                                              Δασκάλα Βάσω

7.        Μακρυγιάννη Ελένη «Incomparable» (κιθάρα)                                       Δάσκαλος Παναγιώτης

8.        Νεφέλη Λιβάνη «Λίμνη των Κύκνων» (αρμόνιο)                                   Δασκάλα Βάσω

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ                                                                                                Δασκάλα Παραδοσιακών Σταυρούλα

(Τμήμα Α παιδικό) ΧΟΡΟΙ ΗΠΕΙΡΟΥ

1.        Συρτός στα 2

2.        Πάτρος

3.        Κοφτός

4.        Συρτός στα 3

5.        Τσάμικος

(Μαθητές με τυχαία αλφαβητική σειρά : Κάππας Αλέξανδρος, Κάππας Κωνσταντίνος, Χατζούδης Ιάσωνας, Τσιάβος Φίλιππος, Τσάβου Κατερίνα, Καπέλλα Μαριτίνα, Κωσταδήμα Ιωάννα, Κατσαρού Βάλια, Δαμίγος Κωνσταντίνος, Κριστιδήμας Γιώργος, Καμπουρίδου Σοφία, Μαρίνου Μαρία, Περουσάκης Αλέξανδρος, Φιλανδριανός Νίκος

Μουσούλη Έλενα.

 

(Τμήμα Β παιδικό)

ΧΟΡΟΙ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ


1.        Βλαχοπούλες

2.        Μέρμυγκας

3.        Κουτσό Κεφαλλονιάς

4.        Μπάλλος Κεφαλλονιάς

 (Μαθητές με τυχαία αλφαβητική σειρά :Κωσταδήμα Θεοδώρα, Κωσταδήμα Αναστασία, Μακρυγιάννη Ελένη, Μακρυγιάννη Ευτυχία, Τσαγκαράκη Άννα, Τζοάννη Αγγελική, Μπαφα Πελαγία, Βρατσάμης Νίκος, Μουσούλη Έλενα, Αποκότου Ελένη, Μώρος Θεόδωρος, Αλεξανδρή Εύη, Στράτου Άρτεμις, Στράτου Ράνια, Μυλωνά Ευγενία. )

 

ΛΑΪΚΟΙ ΧΟΡΟΙ


 (Τμήμα Α παιδικό)

1.        Βαρύς Καρσιλαμας  

ΛΑΪΚΟΙ ΧΟΡΟΙ   

 (Τμήμα παιδικό)                                                                                                    

1.        Χασάπικο                                                                                     

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ

(Τμήμα Ενηλίκων) ΧΟΡΟΙ ΝΑΞΟΥ

1.        Κοτσάκια Νάξου

2.        Συρτός

3.        Τουμπάκια

4.        Βλάχα

(Χορευτές με τυχαία αλφαβητική σειρά : Βρατσάμη Μαίρη, Κριτσιδήμα Μάγδα, Τσαγκαράκη Σοφία ,Μόσχου Μαίρη ,Σέρεσλυ Σούλα, Σιδηροπούλου Ρεβέκκα ,Φλούδα Δήμητρα ,Χόρτη Μπέτυ ,Μεταξά Ειρήνη, Κουτουλίδου Μαριάννα ,Πάππου Χαρά , Λιόση Μαρίνα, Σταματίου Ιωάννα)

 

FAME : ΥΠΟΚΛΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ & ΣΥΛΛΟΓΟΥ !!!!!!!

Ευχαριστούμε θερμά όλους δασκάλους των δραστηριοτήτων για την πολύ όμορφη και δημιουργική χρονιά που χάρισαν σε εμάς και τα παιδιά μας.

Οι δάσκαλοί μας με αλφαβητική σειρά : 

Τάσος Ιωάννογλου                                     Κιθάρα

Σταυρούλα Καλογερογιάννη                   Παραδοσιακοί –Ενόργανη-Ρυθμική

Παναγιώτης Μαρίνος                              Θέατρο Ενηλίκων & Παιδικο

Θεώνη Πετρίδου                                     Χορωδία Ενηλίκων

Μαρία Στρογγίλου                                  Latin

Παναγιώτης Συμεωνίδης                         Κιθάρα

Βάσω Τσουκνικά                                    Αρμόνιο-Μουσική Παιγνιοθήκη            

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Τα σχόλια σας και οι παρατηρήσεις σας μας δίνουν ώθηση στο να γίνουμε καλύτεροι . Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας .