Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη συγκέντρωση γονέων

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία την Παρασκευή 18/03/11 , η πρώτη συνάντηση γονέων , δασκάλων με την συμμετοχή της ψυχολόγου κας Κωνσταντινίδου , του Γραφείου Κοινωνικής Μέριμνας του Δήμου μας , την οποία προγραμματίσαμε από κοινού ο Σύλλογος μας και η Διεύθυνση του σχολείου μας .
     Στην  συνάντηση αυτή ενημερώθηκαν οι γονείς για τις δυνατότητες και υπηρεσίες που μπορεί να προσφέρει  το γραφείο αυτό, στους δημότες και συζητήθηκαν προβληματισμοί και ερωτήσεις των γονέων για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η οικογένεια στην σύγχρονη εποχή.
     Η συμμετοχή των γονέων ήταν ικανοποιητική , περίπου 40 άτομα , αλλά ο χρόνος ήταν περιορισμένος . Υποσχόμαστε η επόμενη συνάντηση να είναι μεγαλύτερης διάρκειας και να καλυφθούν περισσότερα θέματα που μας απασχολούν.

Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας
Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων